Új működési struktúra, tervezhető aukciók: elkészült a 2026-os EKR aukciós naptár
2026-tól féléves tagságra épülő működési struktúrát vezetünk be az EKR aukciós piacon, ehhez illeszkedően alkottuk meg az éves aukciós naptárunkat. A féléves tagság az adott időszak összes aukciójához teljes körű hozzáférést biztosít ügyfeleinknek.
Az aukciók időzítése ugyan változik a korábbi gyakorlathoz képest, az adott félévben elérhető aukciók száma azonban nem csökken, így az idei évben is 4 aukcióval várjuk partnereinket.
Az első félév aukciói: 2026. április 21., 2026. június 2.
A második félév aukciói: 2026. szeptember 15., 2026. december 8.
Az év eleje minden vállalat számára lehetőséget ad az irányok újragondolására, mi pedig ezt kihasználva igazítottuk működésünket az elmúlt időszak EKR piaci tapasztalataihoz. Döntésünk a piaci igények és a Szabályozói Bizottság javaslatainak összevetésén alapul, és egyértelműen tükrözi elkötelezettségünket a hatékony működés iránt. Célunk továbbra is, hogy változatlan hozzáférést és stabil piaci lehetőségeket biztosítsunk partnereink számára.
Köszönjük az együttműködést és a bizalmat! 2026-ban is számítunk rátok!